Poiana Lacului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poiana Lacului
Komunë
Vendndodhja
Poiana Lacului is located in Rumania
Poiana Lacului
Poiana Lacului

Koordinatat: 45°11′0″V 24°51′0″L / 45.18333°V 24.85000°L / 45.18333; 24.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 6819 [1] banorë
Nr. fshatrave 13
Fshatrat Cătunaşi, Cepari, Dealu Oraşului, Dealu Viilor, Dinculeşti, Găleţeanu, Gărdineşti, Gâlceşti, Metofu, Păduroiu din Deal, Păduroiu din Vale, Poiana Lacului dhe Sămara
Koordinatat 45° 11′ 0″ Veri

24° 51′ 0″ Lindje

Poiana Lacului është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 6819 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 13 fshatrave: Cătunaşi, Cepari, Dealu Oraşului, Dealu Viilor, Dinculeşti, Găleţeanu, Gărdineşti, Gâlceşti, Metofu, Păduroiu din Deal, Păduroiu din Vale, Poiana Lacului dhe Sămara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)