Negraşi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negraşi
Komunë
Vendndodhja
Negraşi is located in Rumania
Negraşi
Negraşi

Koordinatat: 44°36′0″V 25°7′0″L / 44.60000°V 25.11667°L / 44.60000; 25.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.31 [1] km2
Popullsia 2570 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bârlogu, Buta, Mozacu and Negraşi
Koordinatat 44° 36′ 0″ Veri

25° 7′ 0″ Lindje

Negraşi është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2570 banorësh dhe sipërfaqe 54.31 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bârlogu, Buta, Mozacu and Negraşi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)