Bârla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bârla
Komunë
Vendndodhja
Bârla is located in Rumania
Bârla
Bârla

Koordinatat: 44°26′0″V 24°46′0″L / 44.43333°V 24.76667°L / 44.43333; 24.76667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105,63 [1] km2
Popullsia 5.504 [2] banorë
Nr. fshatrave 12
Fshatrat Afrimeşti, Bârla, Bădeşti, Brabeţi, Cioceşti, Malu, Mîndra, Mozăceni, Podişoru, Urlueni, Şelăreasca, Zuvelcaţi
Koordinatat 44° 26′ 0″ Veri

24° 46′ 0″ Lindje

Bârla është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5.504 banorësh dhe sipërfaqe 105,63 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 12 fshatrave: Afrimeşti, Bârla, Bădeşti, Brabeţi, Cioceşti, Malu, Mîndra, Mozăceni, Podişoru, Urlueni, Şelăreasca, Zuvelcaţi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)