Lunca Corbului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lunca Corbului
Komunë
Vendndodhja
Lunca Corbului is located in Rumania
Lunca Corbului
Lunca Corbului

Koordinatat: 44°42′0″V 24°45′0″L / 44.70000°V 24.75000°L / 44.70000; 24.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.58 [1] km2
Popullsia 2928 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Bumbuieni, Catane, Cieşti, Lăngeşti, Lunca Corbului, Mîrghia de Sus, Mîrghia de Jos, Pădureţi, Silişteni
Koordinatat 44° 42′ 0″ Veri

24° 45′ 0″ Lindje

Lunca Corbului është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2928 banorësh dhe sipërfaqe 103.58 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Bumbuieni, Catane, Cieşti, Lăngeşti, Lunca Corbului, Mîrghia de Sus, Mîrghia de Jos, Pădureţi, Silişteni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)