Jump to content

Ciomăgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ciomăgeşti
Popullsia
 • Gjithsej1.176

Ciomăgeşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1176 banorësh dhe sipërfaqe 37.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Beculeşti, Bratia, Ciomăgeşti, Cungrea, Dogari, Fedelesoiu, Giuclani, Păuneşti, Răduteşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]