Boţeşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boţeşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Boţeşti (Argeş) is located in Rumania
Boţeşti (Argeş)
Boţeşti (Argeş)

Koordinatat: 45°1′0″V 25°8′0″L / 45.01667°V 25.13333°L / 45.01667; 25.13333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38,95 [1] km2
Popullsia 1.218 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Boţeşti dhe Moşteni Greci.
Koordinatat 45° 1′ 0″ Veri

25° 8′ 0″ Lindje

Boţeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.218 banorësh dhe sipërfaqe 38,95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Boţeşti dhe Moşteni Greci.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)