Izvoru (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izvoru (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Izvoru (Argeş) is located in Rumania
Izvoru (Argeş)
Izvoru (Argeş)

Koordinatat: 44°30′0″V 25°4′0″L / 44.50000°V 25.06667°L / 44.50000; 25.06667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.18 [1] km2
Popullsia 2531 [2] banorë
Nr. fshatrave një
Fshatrat Izvoru
Koordinatat 44° 30′ 0″ Veri

25° 4′ 0″ Lindje

Izvoru (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2531 banorësh dhe sipërfaqe 61.18 km². Komuna është formuar nga vetëm një fshat: Izvoru.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)