Corbeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbeni
Komunë
Vendndodhja
Corbeni is located in Rumania
Corbeni
Corbeni

Koordinatat: 44°23′0″V 24°6′0″L / 44.38333°V 24.10000°L / 44.38333; 24.10000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.84 [1] km2
Popullsia 5776 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Corbeni, Berindeşti, Bucşăneşti, Poienari, Oeştii Pămînteni, Oeştii Ungureni, Rotunda
Koordinatat 44° 23′ 0″ Veri

24° 6′ 0″ Lindje

Corbeni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5776 banorësh dhe sipërfaqe 61.84 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Corbeni, Berindeşti, Bucşăneşti, Poienari, Oeştii Pămînteni, Oeştii Ungureni, Rotunda.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)