Căldăraru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Căldăraru
Komunë
Vendndodhja
Căldăraru is located in Rumania
Căldăraru
Căldăraru

Koordinatat: 44°27′0″V 24°57′0″L / 44.45000°V 24.95000°L / 44.45000; 24.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60,11 [1] km2
Popullsia 2.627 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Burdea, Căldăraru DHe Strâmbeni.
Koordinatat 44° 27′ 0″ Veri

24° 57′ 0″ Lindje

Căldăraru është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.627 banorësh dhe sipërfaqe 60,11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Burdea, Căldăraru DHe Strâmbeni..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)