Jump to content

Băbana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Băbana
Popullsia
 • Gjithsej2,928

Băbana është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.928 banorësh dhe sipërfaqe 39,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băbana, Băjănești, Ciobănești, Cotmenița, Groși, Lupueni e Slătioarele.