Băbana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Băbana
Komunë
Vendndodhja
Băbana is located in Rumania
Băbana
Băbana

Koordinatat: 44°54′0″V 24°42′0″L / 44.90000°V 24.70000°L / 44.90000; 24.70000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39,00 [1] km2
Popullsia 2.928 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Băbana, Băjănești, Ciobănești, Cotmenița, Groși, Lupueni e Slătioarele
Koordinatat 44° 54′ 0″ Veri

24° 42′ 0″ Lindje

Băbana është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.928 banorësh dhe sipërfaqe 39,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băbana, Băjănești, Ciobănești, Cotmenița, Groși, Lupueni e Slătioarele.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)