Albota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albota
Komunë
Vendndodhja
Albota is located in Rumania
Albota
Albota

Koordinatat: 45°7′0″V 24°7′0″L / 45.11667°V 24.11667°L / 45.11667; 24.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59,00 [1] km2
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Albota, Gura Van, Cerbu, Mareş, Frăţeşti
Koordinatat 45° 7′ 0″ Veri

24° 7′ 0″ Lindje

Albota është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.878 banorësh dhe sipërfaqe 59,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Albota, Gura Van, Cerbu, Mareş, Frăţeşti.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)