Jump to content

Bălileşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bălileşti
Popullsia
 • Gjithsej4,289

Bălileşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4.289 banorësh dhe sipërfaqe 59,93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Băjești, Bălilești, Golești, Poienița, Priboaia, Ulita e Valea Mare-Bratia.