Bughea de Jos (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bughea de Jos (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Bughea de Jos (Argeş) is located in Rumania
Bughea de Jos (Argeş)
Bughea de Jos (Argeş)

Koordinatat: 45°16′0″V 25°0′0″L / 45.26667°V 25.00000°L / 45.26667; 25.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24,00 [1] km2
Popullsia 2.985 [2] banorë
Koordinatat 45° 16′ 0″ Veri

25° 0′ 0″ Lindje

Bughea de Jos (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.985 banorësh dhe sipërfaqe 24,00 km².

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)