Stoeneşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stoeneşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Stoeneşti (Argeş) is located in Rumania
Stoeneşti (Argeş)
Stoeneşti (Argeş)

Koordinatat: 45°15′0″V 25°10′0″L / 45.25000°V 25.16667°L / 45.25000; 25.16667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.21 [1] km2
Popullsia 4563 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bădeni, Coteneşti, Lunca Gârţii, Piatra, Slobozia, Stoeneşti, Valea Bădenilor
Koordinatat 45° 15′ 0″ Veri

25° 10′ 0″ Lindje

Stoeneşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4563 banorësh dhe sipërfaqe 109.21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bădeni, Coteneşti, Lunca Gârţii, Piatra, Slobozia, Stoeneşti, Valea Bădenilor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)