Uri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Uri
Qytet
noform
Pamje nga Uri
Vendndodhja
 Uri is located in Itali
 Uri
 Uri
40°38′17″V 8°29′17″L / 40.638°V 8.488°L / 40.638; 8.488Koordinatat: 40°38′17″V 8°29′17″L / 40.638°V 8.488°L / 40.638; 8.488
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.81 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 3.009 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07040
Prefiksi   079
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Uri (Uri) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 56.81 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 150 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.009 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Uri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale