Babatinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babatincë
Баботинац
Fshat
Vendndodhja
Babatincë is located in Serbia
Babatincë
Babatincë

Koordinatat: 43°19′34″V 21°30′50″L / 43.32611°V 21.51389°L / 43.32611; 21.51389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 34″ Veri

21° 30′ 50″ Lindje

Babatincë (serbisht: Баботинац/Babotinac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]