Shirokonjiva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shirokonjivë
Широке Њиве
Fshat
Vendndodhja
Shirokonjivë is located in Serbia
Shirokonjivë
Shirokonjivë

Koordinatat: 43°5′55″V 21°28′16″L / 43.09861°V 21.47111°L / 43.09861; 21.47111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 610 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 5′ 55″ Veri

21° 28′ 16″ Lindje

Shirokonjivë (serbisht: Широке Њиве/Široke Njive) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]