Breznica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breznicë e Epërme
Горња Бресница
Fshat
Vendndodhja
Breznicë e Epërme is located in Serbia
Breznicë e Epërme
Breznicë e Epërme

Koordinatat: 43°20′18″V 21°24′13″L / 43.33833°V 21.40361°L / 43.33833; 21.40361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 566 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 18″ Veri

21° 24′ 13″ Lindje

Breznicë e Epërme (serbisht: Горња Бресница/Gornja Bresnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]