Prekadini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prekadin
Прекадин
Fshat
Vendndodhja
Prekadin is located in Serbia
Prekadin
Prekadin

Koordinatat: 43°13′35″V 21°26′42″L / 43.22639°V 21.44500°L / 43.22639; 21.44500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 317 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 35″ Veri

21° 26′ 42″ Lindje

Prekadin (serbisht: Прекадин/Prekadin) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]