Gjyshinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjyshincë
Ђушница
Fshat
Vendndodhja
Gjyshincë is located in Serbia
Gjyshincë
Gjyshincë

Koordinatat: 43°11′23″V 21°25′2″L / 43.18972°V 21.41722°L / 43.18972; 21.41722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 23″ Veri

21° 25′ 2″ Lindje

Gjyshincë (serbisht: Ђушница/Đušnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]