Drenoci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenoc
Дреновац
Fshat
Vendndodhja
Drenoc is located in Serbia
Drenoc
Drenoc

Koordinatat: 43°14′28″V 21°28′25″L / 43.24111°V 21.47361°L / 43.24111; 21.47361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 14′ 28″ Veri

21° 28′ 25″ Lindje

Drenoc (serbisht: Дреновац/Drenovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]