Strazhova e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strazhovë e Epërme
Горња Стражава
Fshat
Vendndodhja
Strazhovë e Epërme is located in Serbia
Strazhovë e Epërme
Strazhovë e Epërme

Koordinatat: 43°15′52″V 21°35′20″L / 43.26444°V 21.58889°L / 43.26444; 21.58889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 366 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 52″ Veri

21° 35′ 20″ Lindje

Strazhovë e Epërme (serbisht: Горња Стражава/Gornja Stražava) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]