Brezniku (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breznik
Бресник
Fshat
Vendndodhja
Breznik is located in Serbia
Breznik
Breznik

Koordinatat: 43°9′22″V 21°25′22″L / 43.15611°V 21.42278°L / 43.15611; 21.42278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 549 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 22″ Veri

21° 25′ 22″ Lindje

Breznik (serbisht: Бресник/Bresnik) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]