Berila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berilë
Бериље
Fshat
Vendndodhja
Berilë is located in Serbia
Berilë
Berilë

Koordinatat: 43°12′49″V 21°37′23″L / 43.21361°V 21.62306°L / 43.21361; 21.62306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 263 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 49″ Veri

21° 37′ 23″ Lindje

Berilë (serbisht: Бериље/Berilje) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]