Gubetini (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gubetin
Губетин
Fshat
Vendndodhja
Gubetin is located in Serbia
Gubetin
Gubetin

Koordinatat: 43°13′13″V 21°30′44″L / 43.22028°V 21.51222°L / 43.22028; 21.51222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 13″ Veri

21° 30′ 44″ Lindje

Gubetin (serbisht: Губетин/Gubetini) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 545 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 225.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]