Obërtinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Obërtincë
Обртинце
Fshat
Vendndodhja
Obërtincë is located in Serbia
Obërtincë
Obërtincë

Koordinatat: 43°9′38″V 21°30′28″L / 43.16056°V 21.50778°L / 43.16056; 21.50778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 38″ Veri

21° 30′ 28″ Lindje

Obërtincë (serbisht: Обртинце/Obrtince) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 146 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 14.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]