Viça (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viçë
Вича
Fshat
Vendndodhja
Viçë is located in Serbia
Viçë
Viçë

Koordinatat: 43°12′41″V 21°23′32″L / 43.21139°V 21.39222°L / 43.21139; 21.39222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 41″ Veri

21° 23′ 32″ Lindje

Viçë edhe Vuçë (serbisht: Вича/Viča) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]