Bogujeci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogujec
Богујевац
Fshat
Vendndodhja
Bogujec is located in Serbia
Bogujec
Bogujec

Koordinatat: 43°2′38″V 21°30′8″L / 43.04389°V 21.50222°L / 43.04389; 21.50222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 38″ Veri

21° 30′ 8″ Lindje

Bogujec (serbisht: Богујевац/Bogujevac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 160 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 26.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]