Zaravinja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zaravinjë
Здравиње
Fshat
Vendndodhja
Zaravinjë is located in Serbia
Zaravinjë
Zaravinjë

Koordinatat: 43°18′37″V 21°23′32″L / 43.31028°V 21.39222°L / 43.31028; 21.39222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 18′ 37″ Veri

21° 23′ 32″ Lindje

Zaravinjë (serbisht: Здравиње/Zdravinje) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]