Bajçinca (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajçincë
Бајчинце
Fshat
Vendndodhja
Bajçincë is located in Serbia
Bajçincë
Bajçincë

Koordinatat: 43°19′18″V 21°32′37″L / 43.32167°V 21.54361°L / 43.32167; 21.54361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 18″ Veri

21° 32′ 37″ Lindje

Bajçincë (serbisht: Бајчинце/Bajčince) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 630 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 258.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]