Gllasoviku (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllasovik
Гласовик
Fshat
Vendndodhja
Gllasovik is located in Serbia
Gllasovik
Gllasovik

Koordinatat: 43°6′40″V 21°34′53″L / 43.11111°V 21.58139°L / 43.11111; 21.58139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 40″ Veri

21° 34′ 53″ Lindje

Gllasovik (serbisht: Гласовик/Glasovik) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]