Tërnavillazi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavillaz
Трнови Лаз
Fshat
Vendndodhja
Tërnavillaz is located in Serbia
Tërnavillaz
Tërnavillaz

Koordinatat: 43°3′15″V 21°26′25″L / 43.05417°V 21.44028°L / 43.05417; 21.44028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 15″ Veri

21° 26′ 25″ Lindje

Tërnavillaz (serbisht: Трнови Лаз/Trnovi Laz) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]