Kordinca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kordincë e Poshtme
Доње Кординце
Fshat
Vendndodhja
Kordincë e Poshtme is located in Serbia
Kordincë e Poshtme
Kordincë e Poshtme

Koordinatat: 43°17′41″V 21°35′7″L / 43.29472°V 21.58528°L / 43.29472; 21.58528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 41″ Veri

21° 35′ 7″ Lindje

Kordincë e Poshtme (serbisht: Доње Кординце/Donje Kordince) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]