Magjera (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magjerë
Мађере
Fshat
Vendndodhja
Magjerë is located in Serbia
Magjerë
Magjerë

Koordinatat: 43°15′49″V 21°24′31″L / 43.26361°V 21.40861°L / 43.26361; 21.40861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 49″ Veri

21° 24′ 31″ Lindje

Magjerë (serbisht: Мађере/Mađere) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1062 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 363.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]