Bajishtica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajishticë e Epërme
Горња Бејашница
Fshat
Vendndodhja
Bajishticë e Epërme is located in Serbia
Bajishticë e Epërme
Bajishticë e Epërme

Koordinatat: 43°10′27″V 21°27′54″L / 43.17417°V 21.46500°L / 43.17417; 21.46500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 27″ Veri

21° 27′ 54″ Lindje

Bajishticë e Epërme (serbisht: Горња Бејашница/Gornja Bejašnica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]