Mikulloci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mikulloc
Микуловац
Fshat
Vendndodhja
Mikulloc is located in Serbia
Mikulloc
Mikulloc

Koordinatat: 43°20′24″V 21°31′43″L / 43.34000°V 21.52861°L / 43.34000; 21.52861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 24″ Veri

21° 31′ 43″ Lindje

Mikulloc (serbisht: Микуловац/Mikulovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]