Topanica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topanicë e Poshtme
Доња Топоница
Fshat
Vendndodhja
Topanicë e Poshtme is located in Serbia
Topanicë e Poshtme
Topanicë e Poshtme

Koordinatat: 43°13′32″V 21°29′8″L / 43.22556°V 21.48556°L / 43.22556; 21.48556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 32″ Veri

21° 29′ 8″ Lindje

Topanicë e Poshtme (serbisht: Доња Топоница/Donja Toponica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]