Mërsheli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërshel
Мршељ
Fshat
Vendndodhja
Mërshel is located in Serbia
Mërshel
Mërshel

Koordinatat: 43°17′50″V 21°26′48″L / 43.29722°V 21.44667°L / 43.29722; 21.44667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 17′ 50″ Veri

21° 26′ 48″ Lindje

Mërshel (serbisht: Мршељ/Mršelj) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]