Pllashniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllashnik
Плочник
Fshat
Vendndodhja
Pllashnik is located in Serbia
Pllashnik
Pllashnik

Koordinatat: 43°12′12″V 21°21′33″L / 43.20333°V 21.35917°L / 43.20333; 21.35917

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 12″ Veri

21° 21′ 33″ Lindje

Pllashnik (serbisht: Плочник/Pločnik) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]