Pasjaça (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pasjaçë
Пасјача
Fshat
Vendndodhja
Pasjaçë is located in Serbia
Pasjaçë
Pasjaçë

Koordinatat: 43°8′27″V 21°37′20″L / 43.14083°V 21.62222°L / 43.14083; 21.62222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 27″ Veri

21° 37′ 20″ Lindje

Pasjaçë (serbisht: Пасјача/Pasjača) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]