Shishmanoci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shishmanoc
Шишмановац
Fshat
Vendndodhja
Shishmanoc is located in Serbia
Shishmanoc
Shishmanoc

Koordinatat: 43°13′20″V 21°26′9″L / 43.22222°V 21.43583°L / 43.22222; 21.43583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 20″ Veri

21° 26′ 9″ Lindje

Shishmanoc (serbisht: Шишмановац/Šišmanovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]