Kostanica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostanicë
Костеница
Fshat
Vendndodhja
Kostanicë is located in Serbia
Kostanicë
Kostanicë

Koordinatat: 43°20′43″V 21°32′54″L / 43.34528°V 21.54833°L / 43.34528; 21.54833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 20′ 43″ Veri

21° 32′ 54″ Lindje

Kostanicë (serbisht: Костеница/Kostenica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]