Graboci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Graboc
Грабовац
Fshat
Vendndodhja
Graboc is located in Serbia
Graboc
Graboc

Koordinatat: 43°10′23″V 21°24′17″L / 43.17306°V 21.40472°L / 43.17306; 21.40472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 23″ Veri

21° 24′ 17″ Lindje

Graboc (serbisht: Грабовац/Grabovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 179 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 14.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]