Starasella (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Starasellë
Старо Село
Fshat
Vendndodhja
Starasellë is located in Serbia
Starasellë
Starasellë

Koordinatat: 43°5′54″V 21°28′13″L / 43.09833°V 21.47028°L / 43.09833; 21.47028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 539 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 5′ 54″ Veri

21° 28′ 13″ Lindje

Starasellë (serbisht: Старо Село/Staro Selo) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]