Pllana e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllanë e Vogël
Мала Плана
Fshat
Vendndodhja
Pllanë e Vogël is located in Serbia
Pllanë e Vogël
Pllanë e Vogël

Koordinatat: 43°15′13″V 21°28′34″L / 43.25361°V 21.47611°L / 43.25361; 21.47611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 13″ Veri

21° 28′ 34″ Lindje

Pllanë e Vogël (serbisht: Мала Плана/Mala Plana) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]