Dobratiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobratiq
Добротић
Fshat
Vendndodhja
Dobratiq is located in Serbia
Dobratiq
Dobratiq

Koordinatat: 43°11′23″V 21°33′40″L / 43.18972°V 21.56111°L / 43.18972; 21.56111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 23″ Veri

21° 33′ 40″ Lindje

Dobratiq (serbisht: Добротић/Dobrotić) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]