Pojata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pojatë
Појате
Fshat
Vendndodhja
Pojatë is located in Serbia
Pojatë
Pojatë

Koordinatat: 43°14′27″V 21°36′41″L / 43.24083°V 21.61139°L / 43.24083; 21.61139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 301 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 14′ 27″ Veri

21° 36′ 41″ Lindje

Pojatë (serbisht: Појате/Pojate) ishte fshat në komunën e Prokuplës, Serbi. Në vitin 1959 për shkak të rritjes urbane, fshati Pojatë u bë pjesë e qytetit Prokuplë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]