Bublica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bublicë
Бублица
Fshat
Vendndodhja
Bublicë is located in Serbia
Bublicë
Bublicë

Koordinatat: 43°3′34″V 21°35′59″L / 43.05944°V 21.59972°L / 43.05944; 21.59972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 34″ Veri

21° 35′ 59″ Lindje

Bublicë (serbisht: Бублица/Bublica) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1144 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 202.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]