Piskala (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Piskalë
Пискаље
Fshat
Vendndodhja
Piskalë is located in Serbia
Piskalë
Piskalë

Koordinatat: 43°10′36″V 21°25′19″L / 43.17667°V 21.42194°L / 43.17667; 21.42194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 36″ Veri

21° 25′ 19″ Lindje

Piskalë (serbisht: Пискаље/Piskalje) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]