Pestishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pestish
Пестиш
Fshat
Vendndodhja
Pestish is located in Serbia
Pestish
Pestish

Koordinatat: 43°7′47″V 21°28′23″L / 43.12972°V 21.47306°L / 43.12972; 21.47306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 47″ Veri

21° 28′ 23″ Lindje

Pestish (serbisht: Пестиш/Pestiš) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]